YF&R Achievement Award Winners

YF&R Achievement Award Winners
2016 Brittany Lee, Alachua County
2015 Doug and Deanne Carter, Suwannee County
2015 Trevor Bass, Alachua County
2014 Corey Lambert, Hardee County
2013 Jacob and Danielle Larson, Okeechobee County
2012 Josh and Amy Farley, Clay County
2011 Jason and Olivia DeVane, Polk Co.
2010 Stephen and Tracie Fulford, Jefferson Co.
2009 Jeb Smith, St. Johns Co.
2008 Larry/Jenny Black- Polk Co.
2007 Chris/Kelly Lyons – Lafayette Co
2006 Steve/Andrea Johnson – Hardee Co
2005 Brad/Shannon Etheridge – Levy Co
2004 Jay/Spring Froelich – Putnam Co
2003 William/Sarah Carte – Suwannee Co
2002 Keith/Dodi Truenow – Lake Co
2001 Rich/Lori Watson – Gilchrist Co
2000 Paul/Reba Mazak – Sumter Co
1999 Ron/Ginny Morgan – Suwannee Co
1998 Brack/Kelly Jackson – Lafayette Co
1997 Duke/Charlotte Emerson – Alachua Co
1996 Mickey Diamond – Santa Rosa Co
1995 Lance Ham – Hillsborough Co
1994 Chalmers Carr – Madison Co
1993 Will Putnam – Polk Co
1992 Ed Henderson – Suwannee Co
1991 John Hoblick – Volusia Co
1990 Ron Skelton – Levy Co
1989 Gary Parke – Hillsborough Co
1988 John Larson – Okeechobee Co
1987 Gary Cone – Hamilton Co
1986 Gary Roberts – St. Lucie Co
1985 Kenneth Dasher – Suwannee Co
1984 Dale Sauls – Marion Co
1983 Steve Basford – Jackson Co
1982 Kevin Diller – Escambia Co
1981 Ernie Nunez – Pasco Co
1980 Woody Larson – Okeechobee Co
1979 Francine Hancock – Pasco Co
1978 John Burtscher – DeSoto Co
1977 Robert Lindsey – Indian River Co
1976 Russell Taylor, III – Alachua Co
1975 Tommy Smith – Gadsden Co
1974 Herbert E. Perry – Lafayette Co
1973 Robert Nolan – Volusia Co
1972 Ronald Bulter – Gadsden Co
1971 Alvin Henderson – Madison Co
YF&R Achievement Award Winners
2016 Brittany Lee, Alachua County
2015 Doug and Deanne Carter, Suwannee County
2015 Trevor Bass, Alachua County
2014 Corey Lambert, Hardee County
2013 Jacob and Danielle Larson, Okeechobee County
2012 Josh and Amy Farley, Clay County
2011 Jason and Olivia DeVane, Polk Co.
2010 Stephen and Tracie Fulford, Jefferson Co.
2009 Jeb Smith, St. Johns Co.
2008 Larry/Jenny Black- Polk Co.
2007 Chris/Kelly Lyons – Lafayette Co
2006 Steve/Andrea Johnson – Hardee Co
2005 Brad/Shannon Etheridge – Levy Co
2004 Jay/Spring Froelich – Putnam Co
2003 William/Sarah Carte – Suwannee Co
2002 Keith/Dodi Truenow – Lake Co
2001 Rich/Lori Watson – Gilchrist Co
2000 Paul/Reba Mazak – Sumter Co
1999 Ron/Ginny Morgan – Suwannee Co
1998 Brack/Kelly Jackson – Lafayette Co
1997 Duke/Charlotte Emerson – Alachua Co
1996 Mickey Diamond – Santa Rosa Co
1995 Lance Ham – Hillsborough Co
1994 Chalmers Carr – Madison Co
1993 Will Putnam – Polk Co
1992 Ed Henderson – Suwannee Co
1991 John Hoblick – Volusia Co
1990 Ron Skelton – Levy Co
1989 Gary Parke – Hillsborough Co
1988 John Larson – Okeechobee Co
1987 Gary Cone – Hamilton Co
1986 Gary Roberts – St. Lucie Co
1985 Kenneth Dasher – Suwannee Co
1984 Dale Sauls – Marion Co
1983 Steve Basford – Jackson Co
1982 Kevin Diller – Escambia Co
1981 Ernie Nunez – Pasco Co
1980 Woody Larson – Okeechobee Co
1979 Francine Hancock – Pasco Co
1978 John Burtscher – DeSoto Co
1977 Robert Lindsey – Indian River Co
1976 Russell Taylor, III – Alachua Co
1975 Tommy Smith – Gadsden Co
1974 Herbert E. Perry – Lafayette Co
1973 Robert Nolan – Volusia Co
1972 Ronald Bulter – Gadsden Co
1971 Alvin Henderson – Madison Co
YF&R Achievement Award Winners
2016 Brittany Lee, Alachua County
2016 Doug and Deanne Carter, Suwannee County
2015 Trevor Bass, Alachua County
2014 Corey Lambert, Hardee County
2013 Jacob and Danielle Larson, Okeechobee County
2012 Josh and Amy Farley, Clay County
2011 Jason and Olivia DeVane, Polk Co.
2010 Stephen and Tracie Fulford, Jefferson Co.
2009 Jeb Smith, St. Johns Co.
2008 Larry/Jenny Black- Polk Co.
2007 Chris/Kelly Lyons – Lafayette Co
2006 Steve/Andrea Johnson – Hardee Co
2005 Brad/Shannon Etheridge – Levy Co
2004 Jay/Spring Froelich – Putnam Co
2003 William/Sarah Carte – Suwannee Co
2002 Keith/Dodi Truenow – Lake Co
2001 Rich/Lori Watson – Gilchrist Co
2000 Paul/Reba Mazak – Sumter Co
1999 Ron/Ginny Morgan – Suwannee Co
1998 Brack/Kelly Jackson – Lafayette Co
1997 Duke/Charlotte Emerson – Alachua Co
1996 Mickey Diamond – Santa Rosa Co
1995 Lance Ham – Hillsborough Co
1994 Chalmers Carr – Madison Co
1993 Will Putnam – Polk Co
1992 Ed Henderson – Suwannee Co
1991 John Hoblick – Volusia Co
1990 Ron Skelton – Levy Co
1989 Gary Parke – Hillsborough Co
1988 John Larson – Okeechobee Co
1987 Gary Cone – Hamilton Co
1986 Gary Roberts – St. Lucie Co
1985 Kenneth Dasher – Suwannee Co
1984 Dale Sauls – Marion Co
1983 Steve Basford – Jackson Co
1982 Kevin Diller – Escambia Co
1981 Ernie Nunez – Pasco Co
1980 Woody Larson – Okeechobee Co
1979 Francine Hancock – Pasco Co
1978 John Burtscher – DeSoto Co
1977 Robert Lindsey – Indian River Co
1976 Russell Taylor, III – Alachua Co
1975 Tommy Smith – Gadsden Co
1974 Herbert E. Perry – Lafayette Co
1973 Robert Nolan – Volusia Co
1972 Ronald Bulter – Gadsden Co
1971 Alvin Henderson – Madison Co